W KK Jasińscy Centrum Stomatologiczne to tzw. stomatologia A-Z to pełno-profilowa opieka stomatologiczna dorosłych jak i dzieci z wykorzystaniem najnowszych technik i technologii stosowanych przez naszych lekarzy. Usługom z zakresu stomatologii podstawowej nadajemy w klinice zupełnie nowy wymiar.

Składają się na niego trzy aspekty:

  1. 1. Nieustannie wychodzimy o krok przed potrzebami i oczekiwaniami Pacjentów, by móc szybko i skutecznie na nie reagować.
  2. 2. Po drugie - techniki naszego Centrum Stomatologicznego w ramach stomatologii A-Z muszą być w pełni zintegrowane z pozostałymi, nowatorskimi technologiami, stosowanymi w innych dziedzinach, w których się specjalizujemy.
  3. 3. I najistotniejsze - priorytetem stomatologii A-Z, jest ogólne zdrowie zębów i całego organizmu, co z kolei jest bezapelacyjnym warunkiem do jakichkolwiek dalszych zabiegów z zakresu np. stomatologii estetycznej czy ortodoncji. Podstawowe leczenie stomatologiczne ma na celu zapobieganie i leczenie chorób jamy ustnej i zębów w celu zachowania prawidłowej funkcji narządu żucia, a tym samym przebiegu procesów toczących się w dalszych odcinkach układu pokarmowego. Obejmuje leczenie chorób zębów i dziąseł wywołanych przez próchnicę, które mogą stać się bezpośrednią przyczyną chorób miazgi, ozębnej, kości szczęk, dziąseł i przyzębia, i które mogą stanowić wrota zakażenia dla całego organizmu prowadzące do powikłań ogólnoustrojowych.

ZDROWE ZĘBY I DZIĄSŁA MAJĄ WPŁYW NA ZDROWIE I OGÓLNĄ KONDYCJĘ CAŁEGO ORGANIZMU. Z KOLEI STANY ZAPALNE JAMY USTNEJ MOGĄ BYĆ PRZYCZYNĄ WIELU POWAŻNYCH CHORÓB, TAKICH JAK: ZAPALENIE PŁUC, CUKRZYCA CZY ZAWAŁ SERCA. CO PRAWDA POSIADANIE CAŁEGO GARNITURU ŁADNYCH I ZDROWYCH ZĘBÓW NIE GWARANTUJE STUPROCENTOWEGO ZDROWIA, ALE NAWET JEDEN ZEPSUTY ZĄB MOŻE BYĆ ŹRÓDŁEM POWAŻNYCH KOMPLIKACJI ZDROWOTNYCH, A CZASAMI NAWET ZAGRAŻAJĄ ŻYCIU.

W każdym ubytku próchniczym rozmnażają się bakterie, które jeżeli ząb nie jest leczony rozprzestrzeniają się na miazgę zęba, czego objawem jest silny ból. Jeśli Pacjent przetrzyma ten stan nie zgłaszając się do stomatologa, miazga ulega martwicy; ból ustępuje, lecz zakażenie trwa nadal i w sprzyjających okolicznościach może się szerzyć na okoliczne tkanki, powodując ropień okołozębowy, zapalenie ozębnej, czy (w przypadku górnych zębów) zapalenie zatoki szczękowej. Z ogniska zapalnego, nawet jeśli w danym momencie nie sprawia ono dolegliwości, bakterie mogą dostawać się drogą krwiopochodną do odległych narządów i powodować poważne powikłania (gorączkę reumatyczną, zapalenie wsierdzia, nerek, błony naczyniowej oka, a nawet posocznicę) i/lub pogarszać przebieg chorób przewlekłych (wad serca, reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia rumieniowatego, łuszczycy, cukrzycy i in.).

Nowoczesne Centrum Ortodoncji
i Stomatologii Estetycznej


Polityka prywatności

REJESTRACJA:

tel. +48 503 114 503
rejestracja@kkjasinscy.pl


ADRES:

ul. Piłsudskiego 32
39-120 Sędziszów Młp.