Profilaktyka przede wszystkim! LEPIEJ (I TANIEJ!) ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ!

Naszym pacjentom oferujemy :

  • Scaling ultradźwiękowy
  • Piaskowanie zębów
  • Lakierowanie
  • Lakowanie
  • Instruktaż higieny jamy ustnej

Profesjonalny zabieg oczyszczania zębów z płytki nazębnej, osadów i przebarwień, których nie udaje się usunąć domowymi zabiegami higienicznymi w Centrum Stomatologicznym KK Jasińscy wykonujemy następująco:


1. Scaling ultradźwiękowy – usuwamy kamień z użyciem specjalistycznych urządzeń. Zabieg polega na usunięciu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) gromadzącychoną zęba.
2. Piaskowanie zębów powoduje usunięcie osadów i przebarwień z kawy, herbaty i papierosów. Bardzo drobne ziarenka medycznego piasku docierają do przestrzeni międzyzębowych, trudno dostępnych dla szczoteczek i nitek dentystycznych.
3. Pod koniec scalingu i piaskowania polerowane są wszystkie czyszczone powierzchnie za pomocą szczoteczek, gumek oraz profesjonalnych past, aby zapobiec ponownemu odkładaniu się płytki bakteryjnej. Wówczas pacjent odczuwa przyjemną gładkość swoich zębów i ładny błyszczący uśmiech. Aby pozbyć się ewentualnej nadwrażliwości po zabiegowej pod koniec profesjonalnego czyszczenia zębów przeprowadzamy lakierowanie.


Naszym młodszym Pacjentom proponujemy zabezpieczanie bruzd lakiem szczelinowym. Lak zabezpiecza młody ząb przed dostępem i zaleganiem pokarmu (głównie cukru!) i utrudnia powstanie próchnicy. Uszczelnianie bruzd i zagłębień jest naszym rutynowym zabiegiem profilaktycznym, który wykonuje się u dzieci na powierzchniach zgryzowych zębów przedtrzonowych i trzonowych. Duża głębokość i niewielka szerokość bruzd często nie pozwalają na ich oczyszczenie przez ślinę, szczotką do zębów czy ruchami języka, co sprzyja zaleganiu bakterii i rozwojowi niekontrolowanego procesu próchnicowego. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy zabieg lakowania przeprowadza się bezpośrednio po wyrżnięciu zęba. Skuteczność zależy od wielu czynników – stosowanej techniki, warunków anatomicznych, stopnia wyrżnięcia zęba, rodzaju zgryzu i dokładności wykonania zabiegu.

Nowoczesne Centrum Ortodoncji
i Stomatologii Estetycznej


Polityka prywatności

REJESTRACJA:

tel. +48 503 114 503
rejestracja@kkjasinscy.pl


ADRES:

ul. Piłsudskiego 32
39-120 Sędziszów Młp.