Implanty zębowe są idealnym rozwiązaniem dla większości osób z pojedynczymi lub kilkoma ubytkami w uzębieniu, , bez zbędnego szlifowania i ingerowania w zdrowe zęby.Na implanty nigdy nie jest za późno. Z zębami opartymi na implantach będziesz mógł jeść, rozmawiać i śmiać się jakbyś miał swoje naturalne zęby.Podczas konsultacji implantologicznej lekarz wykonuje diagnostykę czy Pacjent posiada wystarczającą ilość kości, aby bezpiecznie wszczepić implant. W niektórych przypadkach (przed zabiegiem implantacji) potrzebny jest zabieg regeneracji kości lub podniesienia dna zatoki. Następnie lekarz tworzy kompleksowy plan leczenia i wszczepia implant. Czas integracji implantu z kością to około 3-4 miesiące, dopiero po tym czasie lekarz protetyk pobiera wyciski pod przyszłe uzupełnienia protetyczne (pojedyncze korony, mosty lub protezy oparte na implantach). Laboratorium protetyczne wraz z lekarzem prowadzącym projektują przyszłą pracę Pacjenta (łącznik wraz z koroną).

Zastąpienie jednego zęba

Implanty zapewniają  mocną i stabilną podstawę dla sztucznych zębów, które wyglądają i funkcjonują tak jak naturalne. Pomagają zachować zdrowy stan sąsiednich zębów, dzięki wyeliminowaniu użycia klamry i konieczności szlifowania sąsiednich zębów dla stworzenia filarów mostu. Bardzo ważną cechą implantów jest to, że stymulują tkankę kostną i dziąsła, co zapewnia atrakcyjny i estetyczny efekt przez długi czas.

Zastąpienie kilku zębów

Przy braku kilku zębów możemy wszczepić kilka implantów i wykonać na nich korony lub mosty na implantach, czyli pracę protetyczną, która wygląda jak zęby naturalne i jest na stałe przytwierdzona. Nie jest wtedy wymagane szlifowanie sąsiednich zębów. Takiej pracy na implantach nie wyciąga się jej z jamy ustnej, nie ma też żadnych widocznych metalowych klamer, jakie można spotkać przy klasycznych protezach.

Zastąpienie wszystkich zębów

Gdy pacjent stracił wszystkie zęby w szczęce lub żuchwie możemy nawet zastąpić pełen łuk zębowy. W takich przypadkach jest kilka możliwości:

Stały pełny most przytwierdzony do kilku implantów dentystycznych, jest to praca której pacjent sam nie wyciągnie

Wyjmowana proteza, która pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, montowana na dwóch lub kilku implantach dentystycznychZalecenia po zabiegu implantacji

Postępowanie Pacjenta może znacząco przyczynić się do sukcesu leczenia, dlatego tak ważne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza.

Aby zminimalizować możliwość wystąpienia powikłań, Pacjent powinien zaraz po zabiegu:

  • unikać wysiłku fizycznego,
  • stosować zimne okłady na twarz w okolicy operowanego miejsca,
  • nie pić gorących napojów,
  • stosować farmakoterapię ściśle według zaleceń lekarza,
  • przyjmować wyłącznie zimne półpłynne pokarmy przez trzy dni, a przez kolejne 2 tygodnie półpłynne, lekkostrawne produkty,
  • nie dotykać operowanej okolicy językiem lub palcami.Nowoczesne Centrum Ortodoncji
i Stomatologii Estetycznej


Polityka prywatności

REJESTRACJA:

tel. +48 503 114 503
rejestracja@kkjasinscy.pl


ADRES:

ul. Piłsudskiego 32
39-120 Sędziszów Młp.