Leczenie endodontyczne (kanałowe) w odpowiednim momencie pozwala uratować ząb i stwarza możliwości jego odbudowy. Dzięki nowoczesnym technikom stosowanym w naszym Centrum Stomatologicznym, leczymy zęby, które do niedawna skazane były na usunięcie.
Naszym pacjentom oferujemy:
  • Leczenie endodontyczne (kanałowe pod Mikroskopem)
  • Wypełnienie kanałów płynną gorącą gutaperką- najlepszy w chwili obecnej system na świecie
  • Leczenie najbardziej zakrzywionych kanałów przy użyciu systemu SAF
  • Odbudowy po leczeniu endodontycznym Onlay, Inlay, Endokorony, Wkłady
  • RTG, RVG za pomocą najnowocześniejszego systemu obrazowania,w którym dawka promieniowa została ograniczona do minimum, redukcja do nawet 80- 90% dawki promieniowania jaką otrzymuje pacjent
  • Usuwanie złamanych narzędzi
  • Powtórne leczenie kanałów
Obecnie dr Krzysztof Jasiński bierze udział
w Curriculum Endodoncja – Stomatologiczna Europejska Akademia Umiejętności Praktycznych Kształcenia Podyplomowego, ukończył kilkanaście kursów poświęconych tematyce endodoncji.
W Naszym Centrum Stomatologicznym pracujemy na nowoczesnym wysokospecjlistycznym sprzęcie wiodących światowych firm m.in.: Leica, Kavo, SAF,  Schlumbohm GmbH & Co.KG . W Polsce jest zaledwie kilkanaście klinik stomatologicznych pracujących na tych urządzeniach.

Mikroskop Leica M320 F12

W naszym centrum pracujemy na najnowocześniejszym mikroskopie do leczenia kanałowego i mikrochirurgi dentystycznej. Dzięki lepszemu i wyraźniejszemu widzeniu problemów, można udzielić szybkiej, jednoznacznej i prawidłowej odpowiedzi na codzienne pytania dotyczące leczenia, co pozwala uniknąć niepożądanych ubytków. Jeżeli dostęp do zęba jest utrudniony lub niemożliwy za pomocą standardowych metod obserwacji, mikroskop chirurgiczny będzie niezbędnym rozwiązaniem. Używamy mikroskopu Leica M320 F12 z technologią LED, który jest pierwszym w swej klasie instrumentem zaprojektowanym z myślą o mikrochirurgii dentystycznej. Model ten łączy w sobie doskonale znaną i cenioną optykę firmy Leica z nowatorskimi rozwiązaniami takimi jak oświetlenie LED oraz obraz high-definition.

Świadczymy także specjalistyczne leczenie kanałowe pod mikroskopem dla Pacjentów z innych placówek i gabinetów szukających takiej pomocy.

Wielu lekarzy kieruje do nas swoich Pacjentów w celu wykonania leczenia kanałowego w trudnych przypadkach.

Radiografia cyfrowa KaVo GXS-700 oraz RTG Expert DC firmy Gendex

Kolejnym niezbędnym urządzeniem z pomocą którego pracujemy jest KaVo GXS-700 oraz RTG Expert DC firmy Gendex. To najnowsze aparaty RTG do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych. Umożliwia wykonywanie zdjęć pojedynczych zębów, zgryzowych oraz zgryzowo-skrzydłowych.

Jest to najnowocześniejszy system obrazowania,w którym dawka promieniowa została ograniczona do minimum, redukcja do nawet 80- 90% dawki promieniowania jaką otrzymuje pacjent.

Zdjęcie zęba wykonywane jest bezpośrednio przy fotelu, bez konieczności przechodzenia do innego pomieszczenia.

Radiografia cyfrowa to urządzenie służące do uzyskanie obrazu RTG na monitorze komputera bez konieczności użycia klasycznego filmu i procesów chemicznych. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zdjęcie wyświetlane jest natychmiastowo, bez oczekiwania, jak w przypadku procesów chemicznych. Możliwa jest jego dalsza cyfrowa obróbka mająca na celu pozyskanie dodatkowych informacji diagnostycznych, zachowywanie go na różnych typach nośników, drukowanie lub wysyłanie drogą elektroniczną.

Endopilot ULTRA PREMIUM

Opatentowany, wysoko precyzyjny, cyfrowy pomiar apex w czasie rzeczywistym

W pełni izolowana, specjalnie opatentowana kątnica do endodoncji umożliwia pomiar apex podczas opracowywania. Precyzyjne elektroniczne określanie długości działa na zasadzie impulsu. Dzięki najnowszej technologii mikroprocesorowej następuje dokładne określenie długości opracowywania o rozdzielczości 10 bitów.

Pewność i wydajność dzięki zintegrowanemu endometrowi

Sprawnie funkcjonujący Endomotor, który kontroluje moment obrotowy i liczbę obrotów, umożliwia komfortowe, ekonomiczne i przede wszystkim pewne opracowanie kanału korzenia. Endomotor jest lekki i odpowiednio wyważony, co zapewnia dobre wyczucie podczas opracowywania. Kolorowe diody LED informują o kierunku obrotów, obciążeniu i pozycji apex. Dodatkowa funkcja Twist zapobiega zablokowaniu się pilnika poprzez naprzemienne ruchy w lewo i w prawo, kiedy tylko zostanie osiągnięty moment obrotowy.

Kolejną opatentowaną funkcją jest redukcja momentu obrotowego przy zbliżaniu się do apex. Funkcja ta ogranicza wydajność cięcia pilnika w obszarze apikalnym i zapewnia nieustające wydobywanie wiór z kanału.

Optymalna kontrola przepływu płynnej gutaperki

W końcowej fazie następuje termoplastyczne wypełnienie kanału za pomocą pistoletu BackFill. Temperatura wybrana za pomocą wyświetlacza dotykowego jest uzyskiwana w bardzo krótkim czasie dzięki sprawnie funkcjonującemu sterowaniu.

Materiałem wypełnieniowym są standardowe wałeczki gutaperkowe. Do aplikacji upłynnionych wałeczków gutaperki służą kaniule dostępne w 3 różnych rozmiarach!

Za pomocą łatwego w obsłudze uchwytu pistoletu można idelnie dopasować przepływ płynnej gutaperki. Proces wypełniania jest kontrolowany w ten sposób optymalnie.

Nagrzewanie w ciągu kilku sekund

Celem każdego leczenia endodontycznego jest optymalne wypełnienie opracowanego i zdezynfekowanego systemu kanału korzenia. Za pomocą modułu DownPack otrzymujemy szczelne, trójwymiarowe wypełnienie wierzchołka. Za pomocą ciepłej pionowej techniki kondensacji można osiągnąć bardzo wydajne i pewne wypełnienie kanału korzenia. Lekka rękojeść DownPack gwarantuje optymalne manewrowanie, a smukła forma umożliwia dobrą widoczność pola zabiegowego. Rękojeść wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia higieniczne warunki pracy.

Żądaną temperaturę grzania końcówki wybiera się swobodnie na wyświetlaczu, a nagrzewanie trwa zaledwie kilka sekund!

Zintegrowana sygnalizacja ledowa w rękojeści informuje o procesie nagrzewania, a sygnał dzwiękowy o gotowości do pracy. Nakładanie końcówki grzewczej lub jej wymiana jest łatwe, szybkie i bezpieczne.

TO ZMIANA PARADYGMATU NOWOCZESNEJ ENDODONCJI

SAF SYSTEM

SAF jako pierwszy instrument na świecie, który pracuje we wszystkich trzech wymiarach leczenia endodontycznego: czyści, kształtuje i płucze jednocześnie. Na jego temat opublikowano już kilkudziesiąt prac naukowych w wiodących czasopismach endodontycznych, przede wszystkim w Journal of Endodontics. Większość opracowań reprezentuje wyższość SAFu nad tradycyjnymi pilnikami rotacyjnymi. Co więcej, udowodniono że SAF eliminuje wiele zagrożeń i wad przypisywanych rotacyjnym narzędziom NiTi, co prowadzi do lepszego i bezpieczniejszego leczenia. Jest to nowoczesny, wielofunkcyjny silnik endodontyczny, zapewniający łatwe i ergonomiczne rozwiązanie dla każdego endodontycznego oprzyrządowania, w tym samodopasowującch pilników SAF, a także różnych obrotowych narzędzi endodontycznych.

THE SELF-ADJUSTING FILE (SAF) TO TRÓJWYMIAROWY,
 niezwykle elastyczny pilnik, kształtem przypominający cylinder o ściankach zbudowanych z cienkiej niklowo-tytanowej siatki. Pilniki SAF wywierają stały, delikatny nacisk wzdłuż całego obwodu ściany kanału w celu opracowania endodontycznego kanału korzeniowego. Delikatna wibracja ściernej powierzchni pilnika powoduje stopniowe poszerzanie kanału. Charakterystyczny kształt narzędzia pozwala na ciągłą irygację kanału w trakcie opracowywania. Pilniki SAF dopasowują się do pierwotnego kształtu kanału, zachowując jego naturalną anatomię.

JAKO JEDNI Z NIELICZNYCH KLINIK STOMATOLOGICZNYCH W POLSCE,

PRACUJEMY NA SYSTEMIE SAF SYSTEM MINIMALLY INVASIVE ENDODONTICS, KTÓRY  POZWALA NA RÓWNOLEGŁE OPRACOWANIE KANAŁU I JEGO IRYGACJĘ, CO DAJĘ DOSKONAŁE REZULTATY W ZAKRESIE OCZYSZCZANIA I DEZYNFEKCJI SYSTEMU KANAŁOWEGO.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na mechanicznym usunięciu bakterii z korzeni zęba przy użyciu precyzyjnych narzędzi. Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, którą potocznie nazywa się nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. Dzięki precyzyjnym narzędziom lekarz oczyszcza wnętrze korzenia, a następnie szczelnie wypełnia go specjalnym materiałem.

Dlatego w obliczu dylematu, czy usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowo, warto podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i często jedynej szansy na uratowanie zęba. Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, powodującym konieczność uzupełnienia braku zębowego w przyszłości. Umów się na wizytę:

Umów się na wizytę:

Tel. 503 114 503
Sędziszów Młp. ul.Piłsudskiego 32
Serdecznie Zapraszamy
Zespół K.K. Jasińscy

Nowoczesne Centrum Ortodoncji
i Stomatologii Estetycznej


Polityka prywatności

REJESTRACJA:

tel. +48 503 114 503
rejestracja@kkjasinscy.pl


ADRES:

ul. Piłsudskiego 32
39-120 Sędziszów Młp.